Lady HUNT Meža dienās 2019

Meža dienas Tērvetes dabas parkā24.un 25.maijā ir noslēgušās. Tūkstošiem bērnu, jauniešu un pieaugušo apmeklēja priekšnesumus un ekspozīcijas, piedalījās dažādos konkursos un radošajās darbnīcās, no kuriem dažas piedāvāja tieši Lady HUNT klubs un mūsu draugi.

Latvijas dāmu mednieču klubs Meža dienās piedalījās otro gadu pēc kārtas. Kopā ar mums aktīvi darbojās arī šogad dibinātais Latvijas Jauno mednieku klubs, Mednieku skola Taurs un AA Knives.

Divu dienu garumā dabas parka apmeklētājiem bija iespēja bez maksas darboties radošajās darbnīcas Lady HUNT teltī un darināt rokassprādzes, auskarus, kakla rotas un citus aksesuārus no medību veltēm: fazānu, baložu un pīļu spalvām, lapsu, ūdeļu, nūtriju un bebru kažokādām, zamšādas, pērlītēm, brieža raga ripiņām. Darba procesā bērni un jaunieši atbildēja uz jautājumiem par Latvijas dzīvniekiem un putniem. Paši centīgākie balvā saņēma nelielas dāvanas – Mazā goda mednieka nozīmīti!

Abas dienas Kluba Lady HUNT draugi – Jauno mednieku klubs un Mednieku skola Taurs  visiem bez izņēmuma parka apmeklētājiem deva iespēju aizpildīt anketas ar jautājumiem, uz kuriem ir jāatbild cilvēkiem, kuri kārto mednieka eksāmenu. Vienlaikus viņi skaidroja ikvienam šo jautājumu nozīmi, stāstīja par dzīvniekiem un uzdeva dažādus uzdevumus, piemēram, atpazīt dzīvnieku vai putnu, atdarot tā balsi ar medībās izmantojamajiem mānekļiem. Ļoti daudzi bērni un jaunieši zināja atbildes uz jautājumiem un atpazina dzīvnieku un putnu balsis. Tiesa gan, neiztika arī bez kurioziem. Viscietākais rieksts bija stirna. Tās pīkstienu reti kurš atpazina. Bērni minēja, ka tā ir kaija, mērkaķis vai papagailis un bija ļoti pārsteigti uzzinot, ka tā pīkst pārnadzis.

Sestdien, pie lielās Meža dienu skatuves Lady Hunt aicināja apmeklētājus uz tradicionālo medību šķirņu suņu parādi, kur iepazīstināja skatītājus ar Bavārijas asinspēdu dzinējsuņiem, jadtejeriem, angļu un Velsas springerpanieliem, Veimāras putnu suņiem un krievu Eiropas laiku.

Parādei sekoja improvizācijas izrāde par medību sezonu un par putnu, un dzīvnieku ievilināšanas mākslu, kurā piedalījās Lady HUNT, Jauno mednieku un Staltbriežu piebaurotāju kluba pārstāvji, kuriem pievienojās aizrautīgais putnu mednieks un pievilināšanas lietpratējs Anri Ananins.

Sestdien Lady HUNT kā klubs un kā  Latvijas mednieku asociācijas (LATMA) biedrs nonāca arī mediju uzmanības lokā. Radio SWH ēterā izskanēja divas intervijas, kur kluba vadības pārstāvji stāstīja par LATMAs un kluba darbību, par Meža dienu priekšnesumiem un, protams, par medībām.

Domājot par nākama gada Meža dienām Tērvetes dabas parkā, Lady HUNT gatavojas paplašināt piedāvāto aktivitāšu kāstu. Sadarbībā ar AA Knives tiks rīkotas nažu mešanas sacensības. Medījuma pievilināšanas izrāde kļūs krāšņāka. Iespējams, tiks sagatavota arī kāda stafete… Gaidīsim nākamo gadu un pārsteigumus, ko tas nesīs!

Foto Emīlija Mariševa

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: