Lady HUNT sabiedrisko darbu sezona noslēgusies

Lai arī klubs Lady HUNT pastāv vien trīs gadus, pa šo laiku ir sasniegts gana daudz. Šis gads ir bijis ražīgāks un interesantāks par iepriekšējiem. Vienlaikus tas iezīmējis arī turpmākos plānus un attīstības virzienus.

2019.gadā mūsu klubs ir piedalījies vairākos sabiedriskos pasākumos un izpelnījies atzinību par savu veikumu. Lielākie un svarīgākie sasniegumi ir dalība trīs dienas ilgajā izstādē Outdoor Rīga un piedalīšanās mednieku festivālā Minhauzens, deleģējot vienu no kluba dāmām – Evitu Šķesteri pildīt barona Minhauzena mīļotās Jakobīnes pienākumus. Cita mūsu kluba biedrene – Sintija Dozberga iejutās jaunās Latvijas Mednieku asociācijas projektu vadītājas lomā un šogad pirmo reizi organizēja mednieku festivālu, kas ļāva tam iemirdzēties jaunās krāsās.

Tomēr gads iet uz otro pusi un līdz ar piedalīšanos medību festivālā Minhauzens, Lady HUNT kluba aktīvā sabiedriskā darba sezona ir noslēgusies. Daudz laba padarīts, daudz cilvēku satikts un runu izrunāts. Latvijas Dāmu mednieču klubs Lady HUNT ar gandarījumu un nelielu kripatu noguruma atskatās uz šogad paveikto.

2019. sākās ar mūsu pasākumiem vērienīgajā Outdoor Rīga 2019 izstādē, Kīpsalā. Tā bija līdz šim plašākā un daudzpusīgākā Latvijas dāmu mednieču kuba pārstāvniecība kāda no publiskajiem pasākumiem Latvijā. Medībām, makšķerēšanai un atpūtai dabā veltītā izstāde norisinājās trīs dienas – no 29.-31.martam. Lady HUNT klubam šajā pasākumā tika piešķirta lielā skatuve un ekskluzīva vieta tai līdzās. Trīs dienu garumā mūsu dāmas un kluba partneri piedāvāja lekcijas: par medību saimniecību un medījamo faunu, par dzīvnieku pievilināšanu un suņu apmācību. Bija medību suņu parāde un staltbriežu piebaurošanas uzvedums, kā arī improvizēta trofeju izstāde, un visu izstādes apmeklētāju augsti novērtētās medījuma gaļas izstrādājumu degustācijas. Patīkami bija klausīties pozitīvos komentārus un noslēgumā saņemt izstāžu kompānijas BT1 pateicības rakstus. Nākamajā gadā Lielā skatuve tiks novietota medībām un makšķerēšanai veltītās halles centrā un Lady HUNT sola sagatavot vēl plašāku un atraktīvāku pasākumu programmu. Iespējams, skatītājus sagaida jauna izrāde “Dzinējmedības Latvijā” ar medību suņiem, dzinējiem un medījuma godināšanu.

Pēc izstādes sekoja kluba gada sapulce un vairāki medību pasākumi, kur piedalījās ne vien Latvijas un Baltijas, bet ari citu Eiropas valstu mednieki.

Pavasarī tradicionāli notiek arī mežam veltītie publiskie sarīkojumu: Meža ABC Kuldīgas novada Struņķkrogā, ko rīko biedrība Meža konsultants un Meža dienas Tērvetes dabas parkā, ko organizētājs ir AS Latvijas Valsts meži. Dāmu mednieču klubs nu jau tradicionāli piedalās abos sarīkojumos. Kuldīgā tiek veidota reportāža un organizēta medību suņu parāde, bet Meža dienās mūsu klubs piedalās pilnā formātā: ar lekcijām, suņu parādi un darba paraugdemonstrējumiem, trofeju izstādi, konkursiem un nu jau ļoti iecienītajām radošajām darbnīcām bērniem divu dienu garumā. Aptuveni lēšot 2018. un 2019.gadā kopā Meža dienās esam strādājuši vairāk nekā 20 000 bērnu, jauniešu un pieaugušo.

Jūlija nogalē Tērvetes dabas parks pirmo reizi uzaicināja mūsu kluba meitenes rīkot radošās darbnīcas parka apmeklētājiem. Pasākums pulcēja ne tikai viesus no Latvijas, bet piesaistīja arī tūristus no Lietuvas un citām valstīm, kuri bija ieradušies apskatīt dabas parku un ar prieku iesaistījās rotu darināšanā no medību produkcijas: kažokādām, putnu spalvām, ādas un raga ripiņām.

Augustā Latvijā notiek vērienīgais un ļoti daudzpusīgais mednieku festivāls Minhauzens. Latvijas Mednieču kluba Lady HUNT dāmas piedalījās dažādās sporta disciplīnās, palīdzēja organizēt vērtēšanu un uzkopt teritoriju. Aktīvajā daļā bija ierastās radošās darbnīcas un medību suņu darba iemaņu paraugdemonstrējumi. Vislielākais prieks bija par to, ka šoreiz mednieku festivāla Minhauzens rīkotāji izraudzījās barona mīļotās Jakobīnes lomai Lady HUNT kluba biedreni, kur godam novadīja festivālu visas trīs dienas.

Līdz ar piedalīšanos šajā vērienīgajā pasākumā, Latvijas dāmu mednieču kluba sabiedrisko pasākumu sezona ir beigusies. Priekšā mūs gaida medības, tai skaitā nu jau 5.Starptautiskās dzinējmedības ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas mednieču piedalīšanos, tikšanās ar jauniem un veciem draugiem, un gatavošanās jaunajai sezonai, kas solās būt vēl interesantāka un aizraujošāka.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: