Par klubu

 

Mērķi

Mēs esam interešu grupa, kas apvieno dāmas mednieces un viņu atbalstītājus. Lavijā reģistrētas ap 760 šaujamieroču īpašnieces, un tiek lēsts, ka 2/3 varētu būt mednieces. Īstas, entuziasma pilnas un drosmīgas, kas ir gatavas lauzt iesūnojušus stereotipus un iestāties par tiesībām doties medībās.

Mēs popularizējam medības, stāstām par to, cik tās ir nozīmīgas, rīkojam radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem, iepazīstinām sabiedrību ar dažādiem medību suņiem, mācāmies, izglītojamies, kā arī nereti dodamies medībās. Šis ir stāsts par draudzību, lojalitāti un kopīgu mērķu sasniegšanu, darot to, kas patīk!

Vēsture

8.aprīlī, 2016.gadā Rīgā, Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) biedru kopsapulcē pieņemts mūsu valsts sievietēm medniecēm svarīgs lēmums – vecākas mednieku organizācijas paspārnē ir dibināts Latvijas Dāmu mednieču klubs “Lady HUNT”. Kā sacīja jaundibinātās organizācijas idejas autore, žurnāla Medības galvenā redaktore, aizrautīga medniece Linda Dombrovska, Latvija šajā ziņā atpalika no citām Eiropas valstīm, kur dāmas jau sen apvienojas klubos, aktīvi medī, organizē medības, izglītojošus un cita veida pasākumus.

Kāpēc nosaukums ir angļu valodā? Jo kluba viens no mērķiem ir veidot ciešu sadarbību ar citu valstu sieviešu mednieču organizācijām. Starptautiska sadarbība ir tikai viens no nodomiem. Galvenā darbības un interešu sfēra, protams, ir Latvijas medību saimniecība. Klubs “Lady HUNT” iecerējis rīkot tematiskās medības, komercmedības, izglītojošus seminārus par dažādām ar medībām saistītām jomām, tai skaitā arī suņu apmācības nometnes, šaušanas treniņus un sacensības. Ir plānots iesaistīties dabas aizsardzības programmās, sekmēt mednieku izglītošanu, tradīciju uzturēšanu, bērnu un jauniešu skološanu medniecībā un spodrināt mednieka tēlu sabiedrības acīs.

Par kluba faktisko dibināšanas dienu uzskatāms 2016.gada 23.janvārijs, kad Skrundas novadā norisinājās Latvijā pirmās dāmu medības ar devīzi Dāmas medī, kungi dzen! Otrs kluba rīkotais pasākums bija fazānu medības Taurupes apkaimē. 14.maijā, Kuldīgas šautuvē norisināsies šaušanas pa skrejošu mežacūku un sportinga sacensības.

Klubs “Lady HUNT” apvienos skaistāko un aktīvāko Latvijas mednieku daļu. Jebkura dāma medniece ar pieredzi, vai tik tikko nokārtojusi mednieka eksāmenus ir aicināta iesaistīties. Tāpat klubs aicina pievienoties medību skartās. Ja esat aktīva medību šķirnes suņu trenere un jau piedalāties, vai tikai vēlaties ar savu suni iesaistīties medībās, ka gatavojaties uzsākt mācības mednieku kursos, ja esat dzinēja, vai mednieksieva, laipni lūgta klubā!
Klubs “Lady HUNT” vēlas aicināt iesaistīties arī spēcīgā dzimuma pārstāvjus Goda biedra statusā.

Aizpildot anketu, to jānosūta uz informatīvo epastu: latvia.ladyhunt@gmail.com. Tur pat var saņemt arī atbildes uz jebkādiem ar kluba darbību saistītiem jautājumiem.

2017.gadā klubs ar plakātiem piedalījās izstādē Eiropas Parlamentā. Tēma – jaunais mednieks! Plakāti uzsvēra ģimenes nozīmi vērtību un cieņas radīšanā pret dabu!

Pieteikuma anketa šeit!

Kontakti: Vadītāja: Linda Dombrovska: 29415834

Vadītāja vietniece: Kate Šterna: 29711740

E-pasts: latvia.ladyhunt@gmail.com

%d bloggers like this: