5.Starptautiskās Lady HUNT dzinējmedības

FOTO GALERIJA

Jau piekto reizi Latvijas, Lietuvas un Polijas mednieces satikās, lai lietainā 9. novembra dienā kopīgi dotos medībās Medību un sporta kluba Vaiņode platībās. Ieceru sarakstā: diskusija par mednieka tēla uzlabošanas iespējām mājīgā atmosfērā, dzinējmedības sestdienā un buku medības svētdienā.

Dzinējmedību diena sākās ar svinīgu sveicienu un AS Latvijas Mediji izdevniecības žurnālu Medības un Medžiokle nodrošināto dāvanu pasniegšanu medību dalībniecēm. Latvijas Dāmu mednieču klubs Lady HUNT Vaiņodes mednieku kolektīvam arī pasniedza praktisku dāvanu – milzīgu pannu, kas būs kā radīta nesen atjaunotā mednieku namiņa plītij.

Kopā medībās piedalījās vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Pēc instruktāžas visi sadalījās pa komandām, lai kaut nedaudz mazinātu mašīnu skaitu. Tik un tā kolonna bija ļoti iespaidīga. Īpaši spilgti tas bija jūtams, kad medību dalībnieki devās cauri Vaiņodei, pa Brīvības ielu, kur sestdienās rosās vietējais tirdziņš. Ļaudis skatījās un brīnījās, smaidīja un māja medniecēm spilgtos tērpos.

Medību diena pagāja ļoti spraigi. Kopumā tika paņemti tikai divi masti, bet kas tie bija par mastiem. Izvietot vairāk nekā četrdesmit mednieku nav joka lieta un mežs Vaiņodes ārēs arī nebūt nav no tiem vieglākajiem. Nācās daudz iet, šķērsot gravas, jaunaudzes, vecu mežu ar kritalām.

Lietuvas medniecēm palaimējās. Viņas redzēja visvairāk briežu. Gados jauna medniece Jurate (lietuviski – nāra) pēc pirmā masta dalījās iespaidos: “Es stāvēju mežmalā. Aiz muguras man pletās ziemāju lauks. Kad izdzirdēju pirmo brakšķi mežā, salēcos, bet ārā iznāca tikai stirna. Tā nostājās man ļoti neērtā šaušanas leņķi un es pat nepacēlu ieroci. Toties, kad pēc brīža saklausīju lielāku troksni, sagatavojos, pagriezos prom no mednieku līnijas un gaidīju. Kad iznāca Viņi – septiņi staltbriežu buļļi, aiz pārsteiguma un sajūsmas aizmirsu kā elpot! Tikai vēros lieliskajā ainā un pateicos visiem meža dieviem par iespēju redzēt ko tik brīnišķīgu. Sapratu, ka tādā attālumā un ātrumā es nepaspēšu izvērtēt, kurš būtu medījams un tikai baudīju brīnumu.”

No Lady HUNT kluba visveiksmīgākā bija Veltiņa, mūsu trakā medniece no Talsu puses, kurai izdevās ar trāpīgu šāvienu nomedīt kazlēnu. Vaiņode viņai ir veiksmes zeme – pērn krita ruksis un stirna. Pirmās medību dienas noslēgumā Veltiņa tika kronēta kā Medību Karaliene un saņēma praktisku prezentu no veikala Oksalis Rīga.

Medību vīkends turpinājās ar stirnu un mazo plēsēju medībām tur pat, Vaiņodes ārēs. Divas lapsas meiteņu kontā, divas kungiem, plus piecas stirnas. Neviena no lapsām netika pamesta mežā. Visas skaistās rudastes tika apstrādātas, pārvestas mājās un sasālītas, lai šīs sezonas beigās, aprīlī nonāktu ģērētavā un pārtaptu par skaistu kažokādu aksesuāru un apģērbu darināšanai.

Liels paldies par medībām Medību un sporta klubam Vaiņode.

Pateicība par omulīgajām un komfortablajām naktsmājām Embūtes Tūrisma informācijas centram.

Īpaša pateicība par atbalstu Žurnāliem Medības un Medžiokle, kā arī mednieku veikalam Oksalis Rīga, Maskavas 4!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: